Välkommen till TBS Umeå

[ingress]Vi har öppet hus onsdag 8 februari kl. 18-20, välkommen![/ingress]

Gymnasievalet stänger snart och vi vill ge dig en sista chans att besöka oss för att du ska få en känsla för om Affärsgymnasiet är rätt för just dig! Thoren Business School är gymnasiet där näringslivssamarbeten, praktik och UF-företagande är den naturlig del av vardagen i skolan. Hos oss får du de bästa förutsättningarna oavsett om du vill plugga vidare, arbeta eller starta eget företag.

Vi erbjuder följande program:
Commerce Program (Handels- och administrationsprogrammet)
Business Program (Ekonomiprogrammet)
Communication Program (Samhällsvetenskapliga programmet)

Under öppet hus får du träffa elever och lärare som berättar om våra utbildningar och om hur det är att gå på Affärsgymnasiet. Vi bjuder på fika och svarar på de frågor du har inför gymnasievalet.