Välkommen på PRASO på TBS Umeå

[ingress]Nu är det dags för PRASO![/ingress]

Om du går i nian och är sugen på att se hur våra gymnasieelever har det på TBS Umeå så är du mer än välkommen att komma till oss och vara elev för en dag. Du som besökare får en chans att se hur det är att gå på Thoren Business School, du träffar våra elever och lärare och får en känsla för hur det är att vara elev hos oss. Du får följa med en klass som går det program du är intresserad av under en dag.

Tveka inte att skicka ett mail till Emma Zackrisson (emma.zackrisson@thorengruppen.se) om du är intresserad. Du blir då kontaktad av Emma via mail eller telefon för att boka in en dag.

Tänk på att meddela följande i mailet:
– Namn
– Grundskola
– Studievägledare
– Program du önskar besöka
– Om du känner någon på det program du önskar besöka
– Om du har en kompis som vill följa med dig till oss

Thoren Business School Umeå hälsar dig varmt välkommen till oss!