Thoren Business School Stockholm vann i fyra kategorier

På världens största UF-mässa – Entreprenörskap på riktigt – har 670 UF-företag under två dagar ställt ut sina produkter och tävlat i en rad olika utmärkelser. Thoren Business School Stockholm kammande hem inte mindre än fyra 1:a placeringar, vilket ger UF-företagen en fantastisk möjlighet att tävla i de Svenska Mästerskapen i Ung Företagsamhet som äger rum i början av maj i Stockholm.

-Kvällens utmärkelser visar på att vi är ett av de bästa affärsgymnasium i Stockholm. Vi har otroligt ambitiösa och kompetenta UF-lärare som har stöttat våra UF-företag hela vägen. Vi kan med stolthet säga att efter tre år hos oss, kan drömmar bli till verklighet, säger Johanna Svensson, rektor på Thoren Business School Stockholm.

Vi säger stort grattis till vinnarna:

1:a pris Årets UF-företag – Sthlm Umbrella UF

1:a pris Årets säljare – Johan Karlsson, Happy Plant UF

2:a pris Årets säljare- Johnny Jaoulakh, ProDuc UF

1:a prs Årets Monter – Sthlm Umbrella UF

Årets unga Ledare – Johanna Goham, Collab UF