Thoren Business School och Ung Företagsamhet

[ingress]Drömmer du om att vara din egen chef? Tycker du att det är spännande att komma på affärsidéer, leda ett affärsteam och leverera just det innovativa och unika som behövs på marknaden inom din framtidsbransch? Då kanske eget företag skulle vara någonting för dig?[/ingress]

Logga

Oavsett vilket av våra program du väljer har du under din tid på Thoren Business School möjligheten att starta upp ditt eget drömföretag. Thoren Business School samarbetar med Ung Företagsamhet (UF), Sveriges största organisation som hjälper unga människor att starta och driva eget företag. Många av våra elever har redan visat framfötterna. Visste du att vår systerskola Thoren Business School Örebro lyckades kamma hem guldet för bästa monter under SM i Ung Företagsamhet i maj 2013?

Sedan 1980 har Ung Företagsamhet hjälpt hela 270.000 elever att förverkliga sin dröm att bli entreprenörer redan under sin skoltid. Många av eleverna har sedan utvecklat sin verksamhet och blivit framgångsrika företagare. Mer om Ung Företagsamhet (UF) kan du läsa här: http://www.ungforetagsamhet.se/ .

Vill du läsa mer om TBS Örebros bragd? Kika in här: https://affarsgymnasiet.se/anstallningsbar-2/svenska-mastare-2013