Thoren Business School Malmö levererar digitalt öppet hus för första gången  

Covid-19 har påverkat många, däribland landets alla gymnasieskolor. Istället för att ha ett vanligt öppet hus har vi därför börjat med digitala öppna hus, så att intresserade elever ändå kan få en chans att ställa frågor och se mer av skolan.

I förrgår körde vi vår första upplaga av ett digitalt öppet hus på Thoren Business School Malmö, där vi tog med alla våra följare på en rundvandring och berättade lite om vårt koncept. Det blev en härlig live-sändning där tittarna fick se skolans miljö men även träffa personalen och våra kommunikatörer.

Om du missade vårt första digitala öppet hus så kommer det självklart en ny chans. Nästa tillfälle sker den 12 maj 17.00-18.00 – besök oss gärna på Instagram för mer info! På Instagram heter vi TBSmalmo.

Stort tack till alla som deltog i vårt första digitala öppna hus och välkomna åter till Thoren Business School Malmö!

Läs mer om hur du söker till Thoren Business School Malmö här.