Thoren Business School Gävle publicerar Digitalt öppet hus

Nu finns videon för det digitala öppna huset publicerat på YouTube. Under dagen finns skolan tillgänglig att svara på frågor på mejl och i chatten på Instagram.

Situationen med covid-19 har ställt till det för många. Men Thoren Business School strävar alltid efter att vara positiva och lösningsorienterade. Därför publicerar skolan ett digitalt öppet hus på Youtube, där tittarna får se en glimt av lokalerna. På grund av distansundervisningen står de tomma vilket gör det enklare att få en uppfattning om planlösningen.

– Vi kommer under dagen finnas tillgängliga digitalt för att svara på alla frågor, säger kommunikatör Matilda Sjöstrand.

Affärsgymnasiet
Affärsgymnasiet skapar de rätta förutsättningarna för framtidens starkast lysande stjärnor inom näringslivet. Lärarna har koll på business och ger en stabil grund för elevernas fortsatta karriärval. Just nu är det omvalsperiod för gymnasievalen. Välj Affärsgymnasiet här.