TBS Örebro är Årets skola

[ingress]Thoren Business School Örebro har utsetts till Årets skola av ThorenGruppen.[/ingress]

– Alla i personalgruppen är otroligt glada och stolta över att ha blivit valda till Årets Skola. Vi har fått priset förr, men denna gång känds det viktigare än tidigare år. Detta beror mycket på att vi i år upplever att man hamnat mitt i prick gällande motiveringen. Vi älskar att hela tiden utvecklas och vi gör det alltid som grupp. Vi är även otroligt stolta över det värdskap vi står för och lever efter – hos oss står bemötandet alltid i centrum, säger Jeanette Wilén, rektor.

TBS Örebro fick priset med motiveringen: ”Genom att ständigt förbättra och ta små steg framåt lyckas ni vara bäst i många olika delar. Ni kännetecknas av ett gott ledarskap i alla led präglat av en stor vilja att ge det extra. Ni står för gott värdskap i dess största och bästa mening”.