Social Innovators Competition

Är ni niondeklassare, kreativa och nytänkande?sic

Då kan ni hitta nya lösningar på gamla problem och samtidigt bli 15 000 kronor rikare. Thoren Business School Stockholm utlyser nämligen en tävling för att samla in unga människors idéer om hur samhället vi lever i kan bli bättre! Vi tror att Stockholm – och resten av världen – blir bättre om vi alla gör vad vi kan för att lösa våra gemensamma samhällsproblem. Vad tycker ni är den största utmaningen för vår tids människor och hur ska vi möta denna utmaning? Den klass som har det bästa förslaget vinner 15 000 kronor.

Ta chansen nu! Maila oss och boka in en elever från vår skola som kommer ut till er och genomför tävlingen, eller genomför den själva!

Mer specifik information om tävlingen, hur ni genomför den hittar ni dokumenten nedan.

Tävlingsbidragen ska skickas till tavling@tbschool.se

Lycka till!

 

Dokument

Tävlingsformulär
Tävlingsinstruktioner
Workshop