SMART Wallets UF från TBS Stockholm ställer ut på mässa

 

[ingress]TBS Stockholm ställde ut på UF-mässan med sitt företag SMART Wallets UF. Företaget består av Viktor Ekberg, Simon Rutqvist och Srdjan Popovic från MaP10A och Nicklas Forsmark von Schrenk från BuP10C.[/ingress]

 

Vi hade bra försäljning och ett stort intresse för vad vi gör och vår produkt. Dagen på mässan var en erfarenhet, summerar det nöjda teamet mässan.

Vad är SMART Wallet för något?
Vår huvudprodukt är en plånbok bestående av ett läderfodral och en så kalla cardprotector som har plats för sedlar, mynt, kvitton och upp till sammanlagt cirka 8-9 kreditkort. Det som gör vår produkt så speciell och unik är att de beststår just utav av en cardprotector. En cardprotector är en korthållare med en liten spärr i nederkanten som skjuter upp korten i en trappa för att underlätta åtkomligheten för kreditkorten. Vår produkt ska eftersom betalningsätten blir modernare och vi använder till största del kort bidra vår plånbok till smidigare kortbetalning och korthantering.

 

 

 

Vår Facebooksida