Elev för en dag

oppethusmalmo[ingress]Går du i nian och är intresserad av att gå gymnasiet på Thoren Business School Malmö? Du har möjlighet att vara Elev för en dag hos oss och testa på gymnasiet redan nu![/ingress]

Under ett besök som Elev för en dag på Thoren Business School Malmö får ni möjlighet att titta in på en eller två lektioner, prova vår pedagogik att arbeta med case tillsammans med TBS elever, och uppleva vår fina skolmiljö under några timmar. Elever i det program som ni är nyfikna på är med er under hela tiden som kan berätta hur deras skoldag kan se ut på TBS. Vi startar dagen med frukost, och ni är välkomna att stanna och äta lunch om ni vill.

Vill du ha mer information eller anmäla dig till Elev för en dag?

Kontakta:
Viktoria Skarler
förnamn.efternamn@tbschool.se
0735-793343

Datum

Måndag 10:e februari, kl 9-11.30